להזמנות

בייקרי אוסטרי

וינה בתל אביב

בבית המאפה האוסטרי האינטימי ברחוב טשרניחובסקי בתל אביב משחזר שטפן את ניחוחות ילדותו.

בויטרינה ניצבים שטרודלים וינאיים קלאסיים ממולאים במליות מתקתקות של פירות וגבינות רכות, עטופים בבצק דקיק שמתפצח בפה ושסוד הכנתו שמור במשפחה מזה מאות שנים.

המתכונים לכל הקינוחים שהכינה סבתו אידה שמורים על נייר בכתב ידה.

בצק השטרודל נפתח לכדי יריעה דקיקה ושקופה כמו שהיא הייתה מכינה לפני שנים רבות ומשודך למליות עשירות וסמיכות ששטפן מייצר בהתאם לאותם מתכונים ישנים :

דמיינו לרגע את הביס הזה, כשהפה מפצח את שכבת הבצק הדק והפה מתמלא עושר של תפוחי עץ חמוצים-מתוקים, משמש כתמתם וגבינה, או אגסים וקרם שקדים עשיר וארומתי.

החיבור לישראל הוליד גם שטרודלים מלוחים שמספקים צהריים קליל וכיפי כגון גבינת שמנת עשירה ועלי מנגולד או שילוב מנצח של פרמז'ן, ריקוטה ופטריות טריות שבצק השטרודל הפריך סופג באהבה.

את  השטרודל  המתוק מגישים לפי המסורת הוינאית - בצלחת פורצלן שלצידה תוספת גלידה טרייה שנעשית אף היא במקום מידי יום, כי במסורת לא נוגעים. אבל וינה היא הרבה יותר מרק שטרודל מופלא. תמצאו כאן גם קינוחים קלאסיים כגון זאכר טורט שוקולדי ועסיסי עם ריבת משמש בעבודת יד, לינצר טורט פריך עשיר באגוזים, תבלינים חמים וריבת דומדמניות אדומות, עוגת טורט פרג בחושה וממכרת, עוגת מוס ערמונים, קרמשניט ועוד..

לתפריט שלנו